Wyjazdowe lekcje

Czy zdobywanie wiedzy może być atrakcyjne? Postanowiliśmy to sprawdzić, my, to znaczy uczniowie klas trzecich. Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych „wyjazdowych” lekcjach fizyki, biologii i geografii. Te wspomagane komputerowo zajęcia  organizowane są przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Klasy uczestniczące w lekcjach zostały podzielone na mniejsze grupy i naprzemienne brały udział w poszczególnych zajęciach. Na lekcji biologii przeprowadziliśmy dużo eksperymentów, mających głównie na celu przybliżenie nam tego, jak pracuje nasz organizm. Mogliśmy zaobserwować, jaki wpływ na bicie serca ma wysiłek,  ile człowiek wydziela dwutlenku węgla, pary wodnej i energii podczas oddychania – wszystko zostało zbadane odpowiednimi czujnikami. Na zakończenie lekcji wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w quizie - rozwiązywaliśmy test, który sprawdzał, czego nauczyliśmy się podczas zajęć. Gratulacje dla zwycięzców! Po krótkim odpoczynku nastąpiła zamiana sal. W drugim pomieszczeniu czekała na nas nietypowa lekcja geografii. Uczyliśmy się obsługi programu komputerowego, który jest bardzo przydatny w pracy z mapami i globusem. Oprócz tego dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek na temat miast i obiektów geograficznych. Podczas lekcji fizyki mieliśmy możliwość badania ruchu i mogliśmy sporządzać wykresy, wykorzystując m.in. ultradźwiękowy detektor ruchu. Byliśmy zadowoleni z wycieczek, bardzo ciekawie jest uczyć się poza szkołą.

Maksymedialna Aleksandra Nowak 3b