Tu będzie można zobaczyć wszystko, co dzieje się w ramach Tygodnia Talentów 2020. Ruszamy od poniedziałku 9 marca.

Warsztaty muzyczne

W ramach Tygodnia Talentów dzieci z klas 1-3 uczestniczyły w warsztatach muzycznych ,które prowadziła Marlena Kulmanowska - Kawka. Jak na dobrą lekcję muzyki przystało nie zabrakło osób na co dzień zajmujących się grą na instrumentach.Dodatkowym  motywatorem dla młodszych dzieci był fakt, iż są to uczniowie tacy jak oni tylko w różnym wieku. Wśród zaproszonych gości byli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej 2 stopnia im. Fryderyka Chopina :Maciej Kawka-saxofonista (saxofon altowy i tenorowy), Jakub Kawka-grający na instrumentach perkusyjnych(melodycznych - ksylofon, niemetodycznych - perkusja), Dominik Kawka-gitarzysta(gitara elektryczna) oraz uczennica  naszej szkoły ,Magdalena Skorupska-skrzypaczka. Uczniowie mieli okazję poznać instrumenty z każdej grupy w ogólnym podziale instrumentów. Po krótkiej prezentacji każdego instrumentu , mieli okazję przyjrzeć się jemu z bliska a nawet na nim zagrać. Wszyscy uczestnicy warsztatu rozwiązali na 6 zagadki muzyczne i w nagrodę otrzymali Dyplom „Znawcy muzyki „oraz słodką nagrodę.