Tydzień talentów - występy wokalne

Tydzień Talentów w naszym gimnazjum to między innymi występy wokalne. Podczas przerw mogliśmy obejrzeć występy uczniów z różnych klas. Jako pierwsza wystąpiła Magda Toczyńska, zaśpiewała nam między innymi piosenki ,,Mięta'' oraz ,,Czas nie będzie na nas czekał'' zespołu Blue Cafe. Magda pięknie zaśpiewała obydwa utwory. Ale nie wykonała ich do końca sama. Pomogli jej w tym uczniowie, którzy z pełnym zaangażowaniem śpiewali razem z nią. Następnie wystąpiła Ania Ufa z piosenką ,,Nie żałuję''. Widać było, że Ania bardzo się wczuła, jej wykonanie naprawdę było pełne pasji. Jej głos idealnie wpasował się w nastrój piosenki. Druga piosenka również wywołała falę pozytywnych emocji, tym razem Ania miała zaśpiewać w duecie z Moniką Szymańską tę samą piosenkę, którą już wcześniej zaśpiewała nam Magda, czyli ,,Czas nie będzie na nas czekał''. Gdy dziewczęta zaczęły śpiewać, znowu mogliśmy usłyszeć uczniów, którzy razem z artystkami śpiewali oraz lekko kołysali się na boki, oddając nastrój piosenki. Wszystko przerwał dzwonek, który rozproszył tłum uczniów powiadamiając ich, iż muszą wracać już na lekcje, lecz gdy ten znów zadzwonił, wszyscy powrócili w to samo miejsce, aby posłuchać kolejnego wykonawcy. Tym razem swoje 5 minut dostała Anna Lipowska, która zaśpiewała piosenkę Ewy Farnej ,,Chicho''. Po występie Ania powiedziała: „Było świetnie! Nawet nie stresowałam się występem''. To tylko ukazuje, jak pozytywnie nastawieni do Tygodnia Talentów są uczniowie. Nie wyśmiewają innych, wręcz przeciwnie! Wspierają się nawzajem. Kolejna przerwa była najhuczniejszą przerwą podczas Tygodnia Talentów. Przy mikrofonach stanęły Marysia Bogucka oraz Natalia Sypuła. Ubrane tematycznie do piosenki zaśpiewały ,,Miliony Monet''. Dziewczęta zachęciły całą publiczność do wspólnego śpiewania i klaskania w dłonie. Wszyscy byli mile zaskoczeni ich aranżacją. Niektórzy nawet zechcieli zatańczyć z artystkami. Pozostałymi piosenkami były ,,Wymarzona'', ,,Nie ma mocnych na Mariolę'' oraz ,,Przez twe oczy zielone'' - zostały również bardzo pozytywnie odebrane. Na koniec publiczność obdarowała występujące ogromnymi brawami.
Drugiego dnia występów mieliśmy okazję usłyszeć absolwentkę naszej szkoły Kingę Gut, która nie tylko dla nas zaśpiewała, ale także zagrała na gitarze. Zaśpiewała piosenkę ,,Zabiorę Cię'', w duecie z naszą polonistką Panią Dorotą Ambroziak. Publiczność była mile zaskoczona, a na twarzach uczniów zagościł uśmiech. Na drugiej przerwie swoją chwilę miały Małgosia Wołkow oraz Natalia Szymaniak. Zaśpiewały piosenkę ,,Smak Radości''. Dziewczyny przez cały występ się uśmiechały, podrygiwały, widać było, że cieszą się z tego co robią.
Maxymedialna Wiktoria Misiak, kl. 1b