Pokazowa lekcja chemii

28 kwietnia w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach projektu ”Moja przyszłość.”  Pokazową lekcję chemii przeprowadziła Pani Agnieszka Walczak wraz z uczniami naszej szkoły. Na tę ciekawą prezentację przybyli wspaniali goście, osoby odpowiedzialne za projekt z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Urzędu Gminy Błonie. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego reprezentowali Zofia Dembska, Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu i Paweł Kampa - Główny Specjalista w Departamencie Edukacji Publicznej i Sportu, przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Błoniu byli Włodzimierz Leduchowski - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Beata Waluk - Inspektor ds. Oświaty i Kultury oraz Anna Karaś - Dziudzik - Inspektor ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Zajęcia obserwowała również Pani Teresa Wojciechowska, nauczycielka matematyki , koordynatorka projektu "Moja przyszłość" w naszej szkole.
Podczas pierwszej części zajęć pracowaliśmy w grupach, a naszym zadaniem było otrzymanie trzech gazów. Po uzyskaniu tych substancji musieliśmy je zidentyfikować. Goście z zainteresowaniem obserwowali naszą pracę. Drugą część lekcji polegała na prezentacji kilku pokazowych doświadczeń o ciekawych nazwach - "Krwawiący Metal", "Pasta dla Słonia", "Ryczący Miś" oraz „Lokomotywa”. Na wszystkich obecnych zrobiły one ogromne wrażenie. Myślę, że przeprowadzone przez nas zajęcia były bardzo ciekawe i spodobały się naszym gościom. Podziwiali oni nasze zaangażowanie i to, że chętnie uczestniczymy w zajęciach pozalekcyjnych.
Maksymedialna Wiktoria Łukasiewicz, kl. 3b