Warsztaty czekolady

Warsztaty z ręcznego ozdabiania torcików wedlowskich w warszawskiej Pijalni Czekolady E. Wedel były bardzo ciekawym przeżyciem podczas wycieczki gimnazjalistów z klas 2a i 2b. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej historii czekolady, jej wyrobie oraz rodzajach. Następnie wszyscy dostali szklanki gorącej czekolady, musieli przy tym odgadnąć, jaki to rodzaj – była to czekolada mleczna. Panie nauczycielki dostały natomiast do picia czekoladę deserową, a do przegryzienia gofrowe kanapki przełożone czekoladą. Po degustacji odbył się krótki wykład o rodzinie Wedel, założycielach fabryki czekolady i o losach tej firmy. Podczas opowieści o historii Wedla zadawano nam też pytania i najaktywniejsze osoby dostały po paczuszce delicji WEDLOVE. Na koniec warsztatów każdy uczestnik dostał nieozdobiony torcik, który mógł udekorować w wybrany przez siebie sposób. Torciki ozdabialiśmy białą czekoladą. Do wykonania tej pracy każdy z nas otrzymał foliowy rękaw cukierniczy. Po zajęciach wszyscy mogliśmy zabrać swój własnoręcznie ozdobiony torcik oraz otrzymaną w prezencie czekoladę, a również udać się do sklepu E. Wedel, znajdującego się obok i kupić dla siebie i najbliższych firmowe wyroby Wedla. Wycieczka była bardzo ciekawa, bardzo się nam podobała, a czekolada była bardzo dobra!!!
Amelia Szarblewska, kl.2 a