Tydzień Talentów - KRAV MAGA

W ramach Tygodnia Talentów 2017 mieliśmy okazję przeżyć bardzo aktywny dzień - wzięliśmy udział w zajęciach Krav Maga.  Naszą szkołę odwiedził Pan Krzysztof Kozłowski, instruktor Instytutu Krav Magi „Tactical” wraz z jednym ze swoich najlepszych uczniów. Pan Adam Kozłowski zajmuje się instruktażami i szkoleniami w zakresie Krav Magi. Dowiedzieliśmy się, że Krav Maga to dosłownie „walka w bliskim kontakcie” - system walki opracowany dla Sił Obronnych Izraela, który składa się z kombinacji najbardziej skutecznych technik pochodzących z aikido, judo, zapasów i innych sztuk walki. To podstawowa informacja dotycząca tej dyscypliny sportu. Po porcji teorii przeszliśmy do praktyki, którą zapoczątkowała krótka rozgrzewka w postaci pajacyków, pompek i kilku innych ćwiczeń. Ten rodzaj wysiłku pozwolił nam przygotować mięśnie i mogliśmy przejść do nauki samoobrony. Dobraliśmy się w pary i zaczęliśmy „walkę” z nożami i pistoletami w dłoniach (narzędzia były oczywiście atrapami), pod okiem instruktora, którego imponująca liczba zdobytych kwalifikacji i uprawnień nadanych przez między innymi United Krav Maga Organisation dała nam gwarancję bezpieczeństwa. Przy pomocy podopiecznego Pana Adama, o którego profesjonalizmie również szybko się przekonaliśmy, mogliśmy dokładnie nauczyć się wykonywania każdego elementu obrony. To była świetna zabawa! Instruktorzy krótko, lecz bardzo dokładnie tłumaczyli nam, jak postępować i jaki ruch wykonać. Dali nam do zrozumienia, iż Krav Maga to nie tylko świetny sposób na dodatkowy wysiłek fizyczny, ale również bardzo ważna umiejętność, którą będziemy mogli wykorzystać w trudnych sytuacjach. Ten krótki kurs dał nam, uczestnikom, wiedzę nie tylko praktyczną, lecz także teoretyczną, która zostanie w naszych głowach na długi czas. W chwilach zagrożenia będziemy czuć się bezpieczniej. Dziękujemy Panu Adamowi Kozłowskiemu za odwiedzenie naszego gimnazjum i zapoznanie nas z Krav Magą.
Maksymedialna Julia Ołdakowska, kl. 2c