Ślubowanie

Dzień 8 października był wyjątkowym dniem dla naszej szkoły a przede wszystkim dla naszych pierwszoklasistów. Był to dzień oficjalnego przyjęcia ich do społeczności uczniów Gimnazjum nr 2 im. Św. M.M. Kolbego.
Nasi pierwszoklasiści, na tę uroczystość, przyszli pięknie ubrani w galowe stroje. Najpierw przedstawiciele klas pierwszych złożyli ślubowanie w imieniu swoim oraz swoich kolegów i koleżanek. Następnie Pani Dyrektor Dorota Berlińska każdego „pierwszaka” uroczyście pasowała na ucznia naszej szkoły.
Aby ten dzień zapadł trwale w pamięć pierwszoklasistów otrzymali oni pamiątkowe zdjęcie klasowe wraz z wychowawcą. Zdjęcie to zostało zrobione podczas wrześniowego rajdu po Puszczy Kampinoskiej.  Poza tym każdy nowo przyjęty uczeń otrzymał biret.
Po oficjalnej części „pierwszaki” zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z figurką patrona.
Witamy Was Drodzy Pierwszoklasiści  w naszym gronie. Dobrze, że z nami jesteście.