Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Tydzień Talentów - zdobienie metodą sznurkową

W ramach Tygodnia Talentów uczestniczyłam w zajęciach dotyczących zdobienia metodą sznurkową. Jak sama nazwa mówi, sznurek był głównym tematem tych zajęć. Pani prowadząca warsztaty przyniosła ze sobą małe słoiki, kwiatki, styropianowe jajka i oczywiście sznurek. Co można z tego wszystkiego wyczarować? - Okazuje się, że naprawdę piękną rzecz. Kwiatki znalazły się tu nieprzypadkowo, mogliśmy się nauczyć, jak dodać uroku wiązance czy też jak z kilku kwiatków stworzyć śliczny bukiet.
Wiosenne kwiatki prezentowały się pięknie i świeżo, ale niestety były w niezbyt pasujących do nich doniczkach. Doniczki, w których się znajdowały były ciemne, plastikowe, psuły efekt i obierały piękno temu, co w nich się znajdowało. I tutaj wkroczyliśmy my! W odmianie doniczek pomogły nam małe, zgrabne słoiczki. Zwykłe, proste słoiki, dlatego należało je jakoś ozdobić. Właśnie do tego przydał nam się sznurek. Cieńszy, grubszy, jasny, ciemny, kolorowy! Słoiczki ozdabialiśmy takimi sznurkami. Każdy według swojego gustu, własnoręcznie. Tak wyglądała „produkcja” naszych kolorowych doniczek, musiały pasować do równie efektownych kwiatów. Zdobić zaczynaliśmy od dołu słoiczka i owijaliśmy go wokół wybranym przez siebie sznurkiem, podążając ku górze. Aby sznurek mocno się trzymał, używaliśmy kleju na gorąco i odrobinę taśmy dwustronnej. Wszyscy byli bardzo skupieni i zaangażowani, aby ich dzieła wypadły jak najlepiej! Nikt się nie nudził i warto było włożyć tyle pracy, aby potem oglądać efekt końcowy! Gdy skończyliśmy, można było tylko patrzeć i podziwiać nasze doniczki, wyglądały świetnie, ale brakowało im najważniejszej rzeczy - tego ślicznego kwiatka, który idealnie wpasowywał się w nową doniczkę. W końcu kwiatek znalazł się w słoiczku i po chwili nasze prace wyglądały cudownie. Każda była efektowna, jedyna w swoim rodzaju! Byliśmy dumni z tego, że w tak prosty sposób odmieniliśmy wygląd naszych kwiatków. 
Gdy skończyliśmy pracę z doniczkami, zajęliśmy się styropianowymi jajkami wielkanocnymi. Powoli zbliża się wiosna i już zaczynamy przygotowania do niej. Jajka były ozdabiane i przy pomocy sznurka przerabiane w kolorowe pisanki. Wykonywaliśmy to podobnie jak słoiczki. 
Sznurkowe doniczki, wiosenne kwiatki oraz kolorowe pisanki wyglądały bajecznie i tworzyły piękną całość. Warsztaty zakończyliśmy z uśmiechami na twarzy i z nowymi umiejętnościami - już wiemy, że sznurek nie musi być tylko sznurkiem!
Maksymedialna Justyna Kuza, kl. 1b 
 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa