Dzień wody

Coroczny, celebrowany na całym świecie Dzień Wody ma na celu uświadomić wszystkim ludziom, jak ważnym żywiołem jest woda, z której korzysta każdy z nas. Obchody tego dnia zapoczątkowane zostały 22 marca 1992 roku w Rio De Janeiro w Brazylii. Każdego roku towarzyszy temu świętu inne hasło .W 1994 roku brzmiało ono " Troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka", a w 2003 roku hasłem była "Woda dla przyszłości". W tym roku święto obchodzone było pod hasłem „Woda i Praca”. Nasza szkoła, zagłębiając się w problematykę związaną z tematem braku wody pitnej na całym świecie, postanowiła zorganizować konkurs poświęcony tej tematyce. Tylko przypadek sprawił, że termin naszych działań pokrył się z datą Światowego Dnia Wody. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością. Poświęcili wiele czasu i trudu, wykonując piękne i mądre plakaty, które już od ponad tygodnia zdobią naszą szkołę. Za najlepsze prace nagrodzeni zostali Agata Marjańska z kl.1a i Igor Siedlecki z kl. Ib (I miejsce), Maciej Pyl z kl. Id i Adam Karlicki z kl. 1b (II miejsce), Sebastian Jaworski z kl. 1b (III miejsce) oraz Bartłomiej Wojtasik i  Sebastian Szczepaniak z kl. 1d (wyróżnienie). Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy niesamowitej pomysłowości, którą się wykazali, wymyślając hasła dotyczące wody, a również talentów plastycznych, które możemy podziwiać, oglądając prace wywieszone na korytarzu obok sali chemicznej.

Maxymedialna Julia Ołdakowska, kl. 1c