Dzień otwarty

Zgodnie z najnowszą ustawą o szkolnictwie dotyczącą likwidacji gimnazjów, mury dotychczasowego Gimnazjum nr 2 w Błoniu, płynąc z duchem czasu, powoli zamieniają się w Szkołę Podstawową nr 4 w Błoniu. Uważnie i dokładnie przygotowują się do tego przyszli uczniowie i pedagodzy. Gimnazjaliści i nauczyciele naszego gimnazjum dokładają wszelkich starań, aby zrobić na przyszłych uczniach jak najlepsze wrażenie. W ostatnich dniach mury naszego gimnazjum odwiedzali młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Błoniu, którzy najlepsze wrażenie. W ostatnich dniach mury naszego gimnazjum odwiedzali młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Błoniu, którzy od przyszłego roku szkolnego staną się ważną częścią naszej Zgodnie z najnowszą ustawą o szkolnictwie dotyczącą likwidacji gimnazjów, mury dotychczasowego Gimnazjum nr 2 w Błoniu, płynąc z duchem czasu, powoli zamieniają się w Szkołę Podstawową nr 4 w Błoniu. Uważnie i dokładnie przygotowują się do tego przyszli uczniowie i pedagodzy. Gimnazjaliści i nauczyciele naszego gimnazjum dokładają wszelkich starań, aby zrobić na przyszłych uczniach jak szkolnej społeczności. Szósto-, i trzecioklasiści uczestniczyli w Dniu Otwartym, podczas którego mieli okazję lepiej poznać szkołę, jej uczniów i nauczycieli. Jednak najważniejsze jest to, że to szkoła miała okazję poznać swoją przyszłość, którą przecież tworzą jej uczniowie. Pierwszym przystankiem była sala matematyczna, w której “maluchy” poznały panią dyrektor Dorotę Berlińską, która przedstawiła im naszą placówkę. Następnie uczniowie, podzieleni na grupy, zostali oprowadzeni po salach lekcyjnych przez gimnazjalistów i nauczycieli. Jak zwykle największą sensacją spotkania była zabawa w młodego chemika. Pani Agnieszka Walczak oraz uczestnicy koła chemicznego przygotowali dla gości ciekawe prezentacje i możliwość własnoręcznego wykonania tak zwanych “glutków”, co zawsze niezwykle się podoba i wywołuje salwy śmiechu. Kolejnym przystankiem była pracownia ceramiczna, która, co warto wspomnieć, jest jedną z najlepiej wyposażonych szkolnych pracowni w Polsce. Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa oraz techniki Pan Adam Łuczak przedstawił uczniom wszystkie niezbędne w takim miejscu  sprzęty i opowiedział o procesie wykonywania elementów ceramicznych. Wizyta naszych gości nie mogła się obyć bez aktywnej zabawy. Zadbała o to nauczycielka wychowania fizycznego Pani Agnieszka Rutkowska, która przygotowała krótką lekcję tańca. Ostatnim elementem kończącym nasze spotkanie była sala od angielskiego, w której uczniów czekał mały quiz dotyczący Londynu. Młodzi ludzie z uśmiechem opuszczali mury naszej szkoły. Miejmy nadzieję, że równie wielka radość będzie gościć na ich twarzach we wrześniu.

Maksymedialna Julia Ołdakowska, kl. 2c