Erazmus w Portugalii

Z dalekiej Portugalii napisali do nas uczestnicy projektu Erasmus+ European Design - Europa 2020 - wizja przyszłej Europy w oczach młodych ludzi. Naszymi partnerami są szkoły w Austrii, Belgii, Bułgarii, Litwie, Słowenii i Portugalii, gdzie aktualnie gościmy.

Głównymi celami tego projektu są rozwój umiejętności artystycznych i kreatywności, umiejętności społecznych, wzajemne zrozumienie kulturowe, ale także zaangażowanie uczniów i nauczycieli, zrozumienie europejskich wartości i doskonalenie umiejętności językowych. Uczestnicy projektu przysłali nam wiadomość o aktualnych działaniach: "Azulejo to ceramiczna płytka, malowana i lakierowana. To nasze dzisiejsze zadanie. Wzory, które projektowaliśmy wcześniej, dziś przenosiliśmy na tą płytkę. Po lunchu odbyły się warsztaty, podczas których projektowaliśmy znaki, piktogramy, które będą umieszczone na naszym projekcie. Druga część warsztatów to dyskusja do późnego wieczora na tematy związane z infrastruktura, szkolnictwem i historią Europii."