Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Rymcerze

Bęsiu i Dj Yonas tworzą skład RYM­cerze, prowadzą pro­jekt „Nie Zmar­nuj Swo­jego Życia”. Ma on konkretny plan – przekazać młodym ludziom w hip-hopie uni­w­er­salne, chrześ­ci­jańskie wartości.
W styczniu odwiedzili naszą szkołę. Nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać, kim będą Ci ludzie, jak oni sami określili to w późniejszym wywiadzie „...myśleli, że przyjadą jakieś stare typy (...) a my jesteśmy w podobnym wieku, mówimy tym samym językiem”.
Całe spotkanie odbywało się w miłej, przyjemnej atmosferze, chłopaki starali się mimo poważnego tematu rozśmieszać nas, w swoje historie wplątywali często ciekawe lub zabawne anegdoty, by urozmaicić to, co mieli nam do opowiedzenia, nie zapominali jednak wspominać o tym, jak wielki wpływ na ich życiową przemianę miał Bóg i ich wiara. Mogliśmy wysłuchać występów na żywo, RYMcerze zagrali nam piosenki z płyty, którą nagrali. Opowiada ona w dużym stopniu o wierze w siebie, w Boga.
Pod koniec spotkania zapraszali nas również na scenę, każdy ochotnik mógł wejść na scenę i spróbować swoich sił w freestyle’u. Kto tylko chciał, razem z pomocą chłopaków próbował rapować o swoich pasjach i celach w życiu.  Najodważniejsi z nas, którzy byli na scenie, dostali jako pamiątkę opaskę na rękę z hasłem promującym projekt RYM­cerzy .
Wspólnie spędzony czas zwieńczyliśmy zdjęciem grupowym raperów razem z całą naszą szkołą.
„Jak się czujecie z tym, że pomagacie nam, młodzieży?”
„Genialnie, to jest spełnienie, mamy możliwość realnie wpływać na was, na wasze życie, motywować was oraz dostajemy odpowiedzi , że dzięki nam ludzie zmieniają swoje życie na lepsze, rozwijają dalej pasje talenty.”
Maxymedialna Marysia Bogucka, kl. 3b

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa