Muzeum Techniki

W dniu 12 marca została zorganizowana wycieczka klas pierwszych do  Muzeum Techniki i Przemysłu  w Warszawie. Przed samym spotkaniem z muzeum uczniowie mieli czas wolny dla siebie i spacerowali po Złotych Tarasach.
Następnie przybyliśmy do muzealnego gmachu,  gdzie powitały nas  majestatyczne, stare samochody.
Każda z klas miała zorganizowane 3 lekcje : jedna lekcja dotyczyła telefonów i  dawnych sposobów komunikacji . Następnie przewodnik oprowadzał nas po salach, z których pierwszą   był pokój z wiekowymi, wielkimi komputerami. Byliśmy również w miejscu,  gdzie  pokazano rozwój hutnictwa oraz w pomieszczeniu, które wypełniały modele rakiet i sprzętów kosmicznych.
Po 2 godzinach zajęć  uczniowie  byli już zmęczeni , jednakże szybko odzyskali siły,  kiedy przyszli  do sali w której mogli brać udział w wykonywaniu doświadczeń z zakresu fizyki.

Ta wycieczka pokazała nam nie tylko rozwój elektroniki. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy z zakresu motoryzacji, historii muzyki oraz fizyki.

Wszyscy wrócili cali i zdrowi do domów. O tym, co widziały nasze oczy więcej opowiedzą zdjęcia robione przez Jakuba Kułakowskiego.
Maxymedialny Dawid Nowocień