Konkurs ortograficzny

Ortografia od zawsze była ważną częścią języka polskiego. Trudność sprawia często nie tylko obcokrajowcom, ale i Polakom z krwi i kości. Tym bardziej pokazuje to, jakiego zadania podjęli się uczestnicy V Powiatowego Konkursu Ortograficznego.  Już podczas etapu szkolnego trzeba było wykazać się nie lada wiedzą. Reprezentanci naszej szkoły w etapie powiatowym godnie zaprezentowali się na tle innych szkół z całego powiatu. Z radością i satysfakcją stawiliśmy się też na rozdaniu nagród. Uczennica naszego gimnazjum Julia Sadłocha zdobyła 3 miejsce, a Krzysztof Pawlak wyróżnienie. Mamy nadzieję na większą liczbę laureatów w przyszłym roku i zachęcamy do udziału.
Maxymedialny Krzysztof Pawlak