Goście ze SP nr 2

12 lutego gościli w naszej szkole uczniowie Szkoły Podstawowej numer 2. Pojawiło się pięć klas szóstych, które podzieliły się na cztery grupy. Uczniowie naszego gimnazjum oprowadzili po szkole gości, którzy może kiedyś sami będą oprowadzać swoich młodszych kolegów. W salach czekały na gości zadania, z którymi poradzili sobie bez problemów. Potem szóstoklasiści obejrzeli naszą salę prób i nagrań, gdzie zaprezentowaliśmy im sprzęt muzyczny. Ostatnim przystankiem była sala gimnastyczna, gdzie odbyły się zawody. Pierwszą konkurencją był wyścig, w którym zawodnicy przekazywali sobie koszulkę. Kolejną konkurencją było zadanie, w którym uczniowie popychali papierową rybkę, wachlując ją gazetą. Po tej nietypowej konkurencji przyszła pora na bieg połączony z odbijaniem talerzem piłeczki do tenisa stołowego. Na koniec odbył się "wyścig rydwanów", w którym wozy zastąpiono kocami. Wszystkie drużyny wykazały się dużą sprawnością, za co zostały nagrodzone słodkimi upominkami. Po czym pełnym atrakcji dniu szóstoklasiści pożegnali się z uczniami naszej szkoły. Zapraszamy we wrześniu!

Bartek Zwoliński