Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Muzeum Narodowe

 Zajęcia w Muzeum Narodowym - klasy: I A i I D
Gabrysia z klasy Ia tak opisała te zajęcia: moja klasa miała lekcję pt. Biblia w sztuce. Oglądaliśmy wyszywaną tapiserię, obrazy olejne, obrazy na tabliczkach oraz średniowieczną nastawę ołtarzową. Pani przewodniczka prowadziła zajęcia w taki sposób, że były one według mnie ciekawe. Wspólnie całą klasą mówiliśmy, co widzimy w dziele sztuki, co się dzieje, kto tu może być przedstawiony, do jakiego fragmentu z Biblii ta sytuacja nawiązuje. Potem pani przewodniczka mówiła nam o szczegółach i wyjaśniała, co symbolizują. Według mnie zajęcia pokazały nam, jak wnikliwiej można patrzeć na dzieła sztuki i ile trzeba mieć wiedzy, żeby je rozumieć.
Natomiast klasa I d uczestniczyła w lekcji pt: „Staropolskie obyczaje”. Pani prowadząca lekcję pokazała nam kilka obrazów, na których np. stroje przedstawiały różnego rodzaju elementy będące symbolami. Wyjaśniła dlaczego stroje wyglądały właśnie tak  a nie inaczej. Na przykład pas kontuszowy był dwustronny a nawet czterostronny gdyż był bardzo drogi i musiał pasować do różnych ubrań. Obejrzeliśmy również ciekawe eksponaty np. piaskarkę do wysuszania atramentu, specjalne nożyczki do obcinania knotów. Na koniec wypełniliśmy kartę pracy. Zajęcia w Muzeum Narodowym były bardzo ciekawe.
Po lekcji  muzealnej udaliśmy się do Hangaru 646 gdzie czekała nas fantastyczna rozrywka. Wszyscy wyszaleliśmy się niesamowicie a  niektórzy mieli problem, żeby wstać następnego dnia z łóżka.

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa