Tydzień Talentów - prace plastyczne

Rękodzieła, prace plastyczne, graficzne, literackie oraz fotografie cieszyły nas na pierwszym piętrze podczas Tygodnia Talentów. Uczniowie mogli pochwalić się zdolnościami oraz przekazać coś poprzez swoją pracę. Dla każdego artystyczne spełnianie się miało inną wartość. Dla niektórych to po prostu hobby, dla innych natomiast rysowanie bądź malowanie jest drogą porozumienia poprzez sztukę. Przekazują światu bądź najbliższym swoje emocje i spostrzeżenia. Ale co się stanie, gdy ktoś „błędnie” zinterpretuje pracę? Na to pytanie odpowiedzą nam sami autorzy. Udało mi się zapytać o parę kwestii dotyczących ich prac. Wiktoria: „To prawda, że czasami moje prace były błędnie odbieranie, ale nie przejmowałam się tym, ponieważ każdy ma prawo do swojej własnej interpretacji. Inni nie muszą widzieć w tym obrazie tego samego co ja. Każdy z nas w swojej głowie ma inne wyobrażenia, mogą być one podobne, lecz nigdy nie będą takie same. To właśnie kocham w sztuce, nawet kiedy obraz jest jeden, historii może być wiele”. Klaudia: „Rysowanie jest tylko i wyłącznie moim hobby, nie zamierzam łączyć tego z moją przyszłością. Robię to, kiedy aktualnie nie mam nic do roboty lub kiedy mam zły humor. Kiedy jestem wesoła, także zdarza mi się rysować, lecz rysuję wtedy sporadycznie. Rysowałam tak naprawdę od dziecka, tak jak pewnie większość, lecz moje chęci do tworzenia nasiliły się w szóstej klasie podstawówki - i tak już pozostało”.
Malowanie, rysowanie, prace literackie to jeden z piękniejszych sposobów przekazania tego, co czujemy. Myślę, że wszyscy młodzi twórcy z naszego gimnazjum cieszą się, że szkoła daje nam możliwość pokazania naszych prac i docenia talenty artystyczne.
Maksymedialna Wiktoria Misiak, kl. 2b