Światowy Dzień tabliczki mnożenia

29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie po długich wakacjach tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym każdego człowieka.
Fakt, że obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, był widoczny już po przekroczeniu progu szkoły. Czwartoklasiści wspólnie z nauczycielami udekorowali całą szkołę rymowankami matematycznymi i przykładami działań na mnożenie. Dzięki temu nie jest już chyba możliwe, by ktokolwiek z naszej szkoły miał jeszcze problem z liczeniem. Najmłodsi uczniowie przepytywali starszych kolegów i koleżanki ze znajomości mnożenia w sytuacjach praktycznych. Nie było to jednak takie proste, jakby się mogło wydawać. Czasem należało powtórzyć pytanie, a czasem nawet podpowiedzieć starszemu koledze.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć do współpracy, a co najważniejsze - zintegrowały całą społeczność szkolną. Nawet nauczyciele w tym dniu byli odpytywani. To matematyczne święto weszło już na stałe do naszego szkolnego kalendarza, z każdym rokiem przybiera jednak inne formy realizacji.
Sylwia Nowicka
nauczycielka matematyki