Dzień czekolady

12 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Czekolady. Z tego powodu ubraliśmy  się na brązowo, a dodatkowo wszyscy obecni tego dnia w szkole zostali poczęstowani czekoladkami. Dziękujemy.
Czekolada ceniona jest głównie ze względu na wspaniałe walory smakowe, ale czekolada to nie tylko cukier, tłuszcz i zbędne kalorie, ale źródło minerałów, pewnej ilości witamin oraz innych składników biochemicznie min. fenylotylaminy, która powoduje, że po zjedzeniu czekolady rośnie w mózgu poziom neuroprzekaźników: serotoniny i endorfin. Serotonina przeciwdziała depresji. Endorfiny poprawiają nastrój i potęgują odczuwanie przyjemności. Czekolada zawiera też duże ilości magnezu, który usprawnia funkcjonowanie mięśni oraz podobnie jak serotonina przeciwdziała stresom.
To był kolejny punkt  naszej  Ligi Klasowej. Obejrzyjcie wyniki w zakładce – konkursy. Niezmiennie najaktywniejsze klasy to IA i IIIB.