Otwarte lekcje

24 listopada i 1 grudnia klasy trzecie uczestniczyły w otwartych lekcjach chemii i biologii w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Nasi trzecioklasiści mogli zapoznać się z wykorzystaniem interfejsu pomiarowego Coach Lab II , do którego podłączono czujniki  min. temperatury,

pH, wilgotności powietrza, zawartości dwutlenku węgla w powietrzu, dźwięku, rytmu serca. Można było zobaczyć np. jak zmienia się rytm serca przed wysiłkiem i po wysiłku fizycznym. Jak również, że prosta do przeprowadzenia reakcja octu z sodą jest reakcją endoenergetyczną a sole nie zawsze mają odczyn obojętny. Zapewne było to dobre powtórzenie przed egzaminem gimnazjalnym.