Warsztaty

Święta Bożego Narodzenia obchodzi się w wielu krajach na wszystkich kontynentach. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wziąć udział w warsztatach dotyczących Bożego Narodzenia na świecie. Dowiedzieliśmy się, kim jest Befana - wiedźma, która przynosi włoskim dzieciom prezenty, co jedzą podczas świąt Francuzi - ich przysmak świąteczny to ostrygi oraz że w Australii w Boże Narodzenie organizuje się piknik na plaży - to przecież australijskie lato. Zobaczyliśmy wiele ciekawych zdjęć zrobionych przez prowadzącą zajęcia panią Ewę Klah z Klubu Małego Podróżnika w Centrum Kultury w Błoniu. Zdjęcia robiła zarówno w naszym kraju, jak i poza Polską.  Wielu z nas usłyszało po raz pierwszy, że ojczyzną Świętego Mikołaja nie jest Laponia, lecz Turcja. Podczas przerwy oglądaliśmy najróżniejsze przepiękne szopki z wielu zakątków świata. Na koniec rozwiązywaliśmy quiz, którego wszyscy byliśmy zwycięzcami - bo przecież każdy z nas sporo się nauczył. To było bardzo ciekawe doświadczenie, będziemy mogli przekazać część tych ciekawostek przy naszych świątecznych stołach.
Maksymedialna  Aleksandra Kuczmarska, kl. 2c