Paczka dla rodaka

Akcja - Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach  ma na celu niesienie pomocy naszym rodakom na Litwie w spędzeniu  godnych i przyjaznych świąt w obecności najbliższych. Dary z całej Polski wysyłane są dla tych najbardziej potrzebujących. Nasze miasto również nie było obojętne wobec tej akcji. Budynek  Gimnazjum nr 2 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Błoniu na kilka tygodni przeistoczył się w „centrum logistyczno- magazynowe”  zbiórki  książek, żywności oraz przyborów szkolnych. Zorganizowaliśmy również Koncert Kolęd, podczas którego wiele osób przyniosło dary na rzecz akcji charytatywnej. Wszyscy - uczniowie, pracownicy szkoły jak i mieszkańcy Błonia z chęcią darowali coś od siebie. Całe miasto było zdeterminowane pomocą. Do Gimnazjum nr 2 dotarły dary ze Szkoły Podstawowej nr 1, I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego, grupy kibiców Legijne Przedmieścia, Zespołu Szkół nr 1 im. M. Wańkowicza, a także bardzo wielu indywidualnych Darczyńców. Zebraliśmy około 600 kg „skarbów”, które umilą święta naszych Rodaków na Litwie. To tylko ukazuje jak bardzo zżyty jest Polak z Polakiem :)
Maxymedialna Wiktoria Misiak