Euroweek

W dniach 21 - 25 października 2015r. grupa uczennic z naszej szkołypod opieką Pań Anny Gruber-Whybra i Agnieszki Rutkowskiej, uczestniczyła w specjalistycznym obozie językowym Euroweek - Szkoła Liderów. Program EuroWeek obejmuje 4 bloki tematyczne: Praca, praca w grupie, Kierowanie, Kultury świata i Europa: stosunki międzynarodowe. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy Europejskiego Funduszu Młodzieży. Zakwaterowano nas w ośrodku wypoczynkowym w Międzygórzu. Podczas naszego pobytu uczestniczyłyśmy w licznych grach i zabawach rozgrzewających, np. zostaliśmy podzieleni na dwuosobowe grupy, a naszym zadaniem było zaprezentowanie, przed resztą grupy, naszego partnera. Poszerzyłyśmy też naszą wiedzę o innych krajach słuchając prezentacji między innymi na temat Indii, Filipin, Meksyku czy Kenii. Przyjemnym przerywnikiem w zajęciach okazała się wycieczka wraz z wolontariuszami do malowniczego miasteczka Bystrzycy Kłodzkiej i Muzeum Filatelistycznego oraz Kłodzka, gdzie zwiedziliśmy rynek oraz zamek na wzgórzu. Wszystkie zajęcia i warsztaty w których brałyśmy udział wymagały od nas posługiwania się językiem angielskim, który w dzisiejszych czasach jest konieczny w komunikacji. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Na pożegnanie otrzymaliśmy certyfikaty, a jedna z wolontariuszek - YUu - wzruszająco zaśpiewała piosenkę Beyonce I was Here, następnie wraz z Mirnizamim, innym wolontariuszem, opowiedzieli nam o spełnianiu marzeń i o tym jak dużo radości sprawia im branie udziału w wolontariacie. Byłyśmy zachwycone obozem i z chęcią tam wrócimy. Do zobaczenia w przyszłości!

Aleksandra Nowak 3b
G2