Zapraszamy

Perfidne oszustwa naszych oczu, krwawiący metal, wulkan i ogień bez zapałek, to tylko niektóre atrakcje październikowego Błońskiego Festiwalu Nauki, którego gościem specjalnym będzie w tym roku nasz daleki przodek, człowiek z Cro Magnon.
Poniżej program trzeciej już dorocznej imprezy, którą zaplanowaliśmy na sobotę 17 października w godzinach od 11 do 14.
* Na terenie szkoły – prezentacja złudzeń optycznych, ceramicznych dokonań szkolnej pracowni garncarskiej, bocznokołowiec, czyli statek rzeczny wykonany z odpadów, pokaz niesamowitych doświadczeń chemicznych i rośliny z fantazji, czyli obrazy stworzone przez naszych uczniów. W szkolnych lochach – spotkanie z gościem z Cro Magnon.
*  Na boisku swój program przedstawią nasi przyjaciele z  „Wańkowicza” i LO im. Władysława Broniewskiego, a poza tym: pokaz węży – stoisko i prezentacja dla wszystkich (nad bezpieczeństwem będzie czuwała ekipa ratowników medycznych, która przy okazji zaprezentuje m.in.  resuscytację krążeniowo-oddechową, opatrywanie ran i pomoc ofiarom wypadków komunikacyjnych).
Imprezie będą towarzyszyły występy muzyczne uczniów i absolwentów gimnazjum.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta od 0 do 100 (i więcej) lat!!!