Warsztaty o kremach

W ostatni dzień przed długim weekendem uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję wziąć udział w warsztatach dotyczących produkcji kremów. W trakcie zajęć otrzymaliśmy nie tylko wiedzę teoretyczną, ale mogliśmy również sami taki krem wyprodukować, chociażby dla swojej mamy z okazji jej święta. Dwie panie prowadzące warsztaty opowiedziały nam nieco o sobie i o swojej działalności w dziedzinie chemii i kosmetologii. Po krótkim wstępie był czas na teorię - dowiedzieliśmy się podstawowych informacji na temat kremów, ich zawartości oraz właściwości, jakie posiadają wykorzystywane w procesie produkcji substancje, a następnie mogliśmy przystąpić  do pracy i tworzyć własne małe bomby zapachowo-odżywcze dla skóry. Wszystkie kremy były zrobione na bazie naparu ziołowego bez dodatku żadnych substancji chemicznych. Z tego powodu nasze małe arcydzieła będą mogły nam służyć niestety tylko przez kilkadziesiąt godzin. Warsztaty wszystkim uczestnikom bardzo się podobały i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli to powtórzyć, czy nawet spróbować czegoś więcej.
Maksymedialna Natalia Mika​, klasa 3b