Dzień liczby Pi

14 marca obchodzimy Dzień Liczby Pi. To dziwne, obchodzone głównie w kręgach akademickich święto zostało zapoczątkowane w 1988 przez pracownika naukowego San Francisco Exploratiorium, Larry’ego Shaw.
Samo święto obchodzone jest w przymrużeniem oka, i chodzi wyłącznie o spopularyzowanie matematyki poprzez jej najbardziej popularną stałą. W naszej szkole przygotowaliśmy wystawę plakatów i modeli tej ciekawej liczby.
 π jest stosunkiem długości obwodu okręgu do długości jego średnicy. Jest fascynującą liczbą, powstają wiersze na jej temat.
π zwana jest też jako ludolfina – na cześć Ludolpha van Ceulena – który obliczył wartość liczby π do 35 miejsca po przecinka.