Święto Konstytucji

Wiwat maj, 3 maj!
Nie tylko na błońskim Rynku hucznie obchodzone było Święto Konstytucji 3 Maja. Nasza szkoła także dołożyła cegiełkę do podtrzymywania tej patriotycznej tradycji. Dwa dni po święcie 3 Maja w sali gimnastycznej odbyła się zorganizowana przez uczniów, oczywiście pod czujnym okiem nauczycieli, akademia z okazji 225. rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym przejściem pocztu sztandarowego, połączonym z odśpiewaniem hymnu Rzeczypospolitej. Następnym punktem uroczystości była recytacja przez dwójkę pierwszoklasistów wierszy patriotycznych poświęconych wyjątkowej dla XVIII-wiecznej Europy ustawy. Następnie, po kolejnych informacjach o święcie, klasa 1b i1d odtańczyła poloneza. Był to miły akcent, szczególnie dlatego, że uczniowie przygotowywali się długo, dzięki czemu uczestnicy uroczystości mogli podziwiać naprawdę piękny taniec. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor naszego gimnazjum podkreśliła w swoim przemówieniu, jak ważną wartością dla współczesnego pokolenia młodych Polaków jest patriotyzm.