Mariusz Pudzianowski

18 czerwca w Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie, na które tym razem przybył Pan Mariusz Pudzianowski. Najsilniejszy człowiek świata opowiedział nam o początkach swojej kariery. Zaczynał ćwiczyć w małej piwnicy, zafascynowany swoim ojcem, sztangistą. Już jako szesnastolatek wziął udział w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Kolejne mistrzostwa przyniosły mu same sukcesy, lecz w nieco innej dyscyplinie - pięciokrotne mistrzostwo świata Strongmanów, sześciokrotne mistrzostwo Europy Strongmanów, trzykrotne drużynowe mistrzostwo świata par Strongmanów oraz ośmiokrotne mistrzostwo Polski Strongmanów. Mariusz Pudzianowski trenował także karate kyokushin, rugby oraz boks i wspomniał o swojej przygodzie z MMA. Następną częścią spotkania był konkurs podnoszenia ciężarów, do którego Pan Mariusz zaprosił paru śmiałków z widowni. Po gromkich brawach nadszedł czas na zdjęcia i autografy. Spotkanie z „Pudzianem” pokazało nam, że chcieć, to móc!
Oliwia Safarzyńska