Mały Euklides

W Rejonowym Etapie Konkursu Matematycznego Mały Euklides repezentowało naszą szkołę  dziewięciu uczniów. Siedmiu z nich zdobyło nagrodę. Szczególne gratulacje dla Wiktorii Mróz. która zdobyła drugą nagrodę.
Najlepsi matematycy z błońskich szkół spotkali się 7 czerwca 2016 r. w naszej szkole.
W tym roku byliśmy organizatorami zakończenia  XXIII Konkursu Matematycznego Mały Pitagoras dla szkół podstawowych i XVII Konkursu Matematycznego Mały Euklides dla gimnazjum.
Zaproszonych gości - Pana Burmistrza Zenona Reszkę, dyrektorów szkół, nauczycieli,  rodziców, a przede wszystkim nagrodzonych uczniów powitała Pani Dyrektor Dorota Berlińska. Pan Burmistrz, który był fundatorem nagród, pogratulował wszystkim nagrodzonym i ich nauczycielom oraz Pani Adzie Paczesnej, która od początku jest organizatorką konkursu.
W tym roku wśród 316 uczestników drugiego etapu konkursu było 110 uczniów z Błonia. Zdobyli oni łącznie 58 nagród - 34 w kategorii szkół podstawowych i 24 w konkursie dla gimnazjum.
Przy dźwiękach fanfar nagrody i dyplomy wręczali Pan Burmistrz oraz Pani Ada Paczesna.
Humorystycznym akcentem było pojawienie się osoby Alberta Einsteina, który opowiedział o swoich zainteresowaniach naukami przyrodniczymi i sukcesach naukowych. Zachęcał on uczniów do logicznego myślenia, zadawania pytań – wyobraźnia zaprowadzi Was wszędzie. W przyszłości może będziecie kandydatami do Nagrody Nobla.