Chemia w przedszkolu

Do niedawna w sali chemicznej naszego gimnazjum trwały przygotowania do pewnego ciekawego eksperymentu. Najmłodsze uczennice z klas pierwszych gimnazjum wraz z Panią Walczak- Baśkiewicz, naszą nauczycielką chemii, wybrały się do prywatnego przedszkola. Pokazywały tam dzieciom ciekawe tajniki chemii, którymi maluchy były zachwycone. Dzieci z pomocą uczniów robiły wybuchające wieloma kolorami „wulkany” czy „glutki”, które tworzyły na wiele sposobów, dodając do nich barwniki i brokaty. Dzieci zaciekawiła również mieszanina mąki ziemniaczanej z wodą, która tworzyła twardą masę, lecz po dotknięciu, rozpływała się. Ta zabawa dała po dodaniu barwników niesamowity efekt. Przed nami jeszcze niejeden taki projekt. Ten zaliczamy do udanych i czekamy na kolejne :)
Maxymedialna Julia Ołdakowska
klasa 1c