Kiermasz świąteczny

Jak co roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbywa się Kiermasz Świąteczny w Centrum Kultury w Błoniu. Nasze gimnazjum również brało udział w tegorocznym kiermaszu - uczestniczymy w tym wydarzeniu już od kilku lat. Przygotowania zaczynamy kilka tygodni wcześniej. Wszystkie ozdoby robimy własnoręcznie, więc mamy bardzo dużo pracy. Wydawałoby się, że jest to monotonne zajęcie, ale mamy sposób na to, żeby nie było aż takie żmudne. Atmosfera, jaka panuje na naszych spotkaniach sprawia, że dużo się śmiejemy i dobrze bawimy. Na kiermaszu 2016 można było podziwiać własnoręcznie robione dekoracje - piękne choinki ozdobione ziarnami kawy czy skórką pomarańczy, ale także robiącymi wrażenie piórami, śliczne szopki wyglądające jak prawdziwe, stroiki te większe, ale i te drobne i oczywiście bombki choinkowe, bo co to za święta bez pięknych bombek na choince. Przygotowaliśmy też coś dla łasuchów - pyszne ciasta i ciasteczka, ale także sałatki oraz kanapki i wiele innych pyszności. Wreszcie nadeszła chwila, na którą tak długo wszyscy pracowali. Mimo deszczowej pogody przybyło na kiermasz bardzo dużo osób, co bardzo nas cieszyło. Patrząc na miny zwiedzających, oglądających nasze prace, widać było, że zaangażowanie uczniów się opłaciło. Stoisko Gimnazjum nr 2 było chętnie odwiedzane przez gości, więc sprzedaliśmy dużo pięknych ozdób i jedzenia, które bardzo wszystkim smakowało. Oczywiście nie można pominąć, że wszystkimi przygotowaniami oraz organizacją kiermaszu zajęła się jak co roku Pani Anna Sreberska, wkładając w to wydarzenie ogrom pracy i czasu. Wszystko poszło po naszej myśli i miło spędziliśmy ten dzień, więc tych których nie było na tegorocznym kiermaszu, bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas już za rok! My na pewno będziemy!
Maxymedialna Justyna Kuza, kl. 1b