Święto Konstytucji

Dnia 30 kwietnia odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po wysłuchaniu Hymnu uczniowie zaprezentowali krótki rys historyczny dotyczący wydarzenia, a następnie przeczytali fragmenty samego dokumentu. Oczywiście w trakcie spotkania nie mogło zabraknąć dźwięków Mazurka 3 Maja.
            Na zakończenie apelu ogłoszono wyniki konkursu plastycznego o tematyce rocznicowej. Zaprezentowano nagrodzone plakaty oraz ich twórców: Aleksandrę Marię Chojnacką, Magdalenę Grzegrzółkę, Wiktora Matysiaka, Adriana Makowicza oraz Oliwię Krauz.
            Przy tej okazji podsumowano także konkursy związane z Dniem Patrona.
Mariola Kopańska-Wyrzykowska