Piknik ekologiczny

Za nami kolejna już edycja błońskiego Eko- Pikniku organizowanego przez gminę Błonie i błońskie szkoły. Na rynek naszego miasta zawitały stoiska Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 1 i Zespołu Szkół im. Wańkowicza. Mieszkańcy i goście mieli okazję podziwiać, a również zakupić własnoręcznie robione wyroby z materiału, który był głównym tematem tegorocznego pikniku - drewna. Od samego rana na głównej scenie najmłodsi mieszkańcy Błonia umilali nam czas. Były przedstawienia, tańce, piosenki. Tym razem stoisko naszego gimnazjum cieszyło się zainteresowaniem głównie najmłodszych. Dzieci mogły kolorować czy też własnoręcznie malować piękne obrazki oraz przy pomocy naszych uczniów wykonywali specjalne zadanie, mianowicie każdy uczestnik zabawy musiał na liściu napisać, co dają nam drzewa, a następnie umieścić liść na jednej z gałęzi. W taki sposób nasze małe drzewko szybko zmieniło się w potężną skarbnicę wiedzy. Do zobaczenia za rok!

Maksymedialna Julka Ołdakowska